Silkroad Online’ın Türkiye’deki Hakları, Yerli Firma GameGami Tarafından Satın Alındı

JoymaxCo. Ltd yönünden tasarlanan efsane MMORPG oyunu Silkroad Online’ın Türkiye’deki lisans hakları Türk firma GameGami yönünden satın alındı. Şirket, resmi Türkiye sunucularını önümüzdeki aylarda açmayı planlıyor.

Oyun dünyasındaki atılımlarla 2000’li senesinin yeri her daim ayrıdır. Günümüzdeki ultra realist oyunların tersine, çok hoş grafikleri olmasa dahi bizleri saatlerce pc başında tutmayı başaran MMORPG türünde oyunlar vardı. Knight Online, Metin 2 gibi meşhur oyunlar, pek birçoğumuzun hayatının bir döneminde kendilerine mühim bir yer edindi. İnsanlar naturel olarak son senelerde bu oyunları bırakmış olsa dahi hâlâ belli bir oyuncu kitlesine seslenme eden oyunlar yer almakta. Bu oyunlardan birisi de Silkroad Online.

Pek çok bireyin hayatının bir döneminde merkez durumuna gelen Silkroad Online’ın Türkiye hakları, Türk oyun firması GameGami yönünden satın alındı. GameGami Bilişim A.Ş. ile Silkroad Online’ın üreticisi JoymaxCo. Ltd. yönünden yapılan uyuşma neticesinde, bundan sonra oyunun Türkiye’deki bütün lisans hakları GameGami’de olacak.

GameGami’nin yayınladığı basın bültenine göre, Türkiye lisans haklarının el değiştirmesiyle beraber çok yakında Türk oyuncularının zevk ve zevklerine göre yeni sunucular açılacak. Konuyla alakalı tanımlama yapan GameGami Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeyd Kazancı, “Uzun vakittir takip ettiğimiz, analizini çok iyi yaptığımız ve oyuncunun beklentilerinin tamamını iyi bildiğimiz, çok büyük bir hayran kitlesi olan Silkroad Online oyununun Türkiye yayın haklarını işletme bünyemize katmaktan mesut ve gururluyuz” dedi.

Silkroad’ın yayıncılığını üstlenen ilk Türk firma

Silkroad Online’ın yayın haklarını alan ilk Türk firma olduklarına dikkat çeken Kazancı, “Özellikle JoymaxCo Ltd. CEO’su Lee Gil-hyung’e ve esasen beri bizlere bu oyunun Türkiye’de GameGami yönünden yayınlanması için yardımlarını verici Joymax Ekibine çok teşekkür ediyorum. Silkroad Online oyuncularının büyük bir beklenti içerisinde olduğunun farkındayız ve bu bağlamda Türkiye sunucularında oyuncuların taleplerine ve gözlemlerimize göre bir dizi planlama hazırlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Bu süreçte pekçok tahlil yaptıklarını dile getiren Kazancı, oyunun Türkiye’de tek bir çatı altında kanuni olarak etkinlik göstermesinin, oyuncuların güvenini ve heyecanını artıracağını düşündüklerini ifade etti.

Türkiye sunucuları ne vakit açılacak?

Silkroad Online’ı yineleme bilindik duruma getirmek talip GameGami, resmi Türkiye sunucularını Eylül 2020’nin ilk haftasında kapalı betaya açmayı planlıyor. Kapalı betanın sonrasında Ekim 2020’nin ortalarına doğruysa resmi açılışın uygulanacağı düşünülüyor. Peki sizler resmi Türkiye sunucularında Silkroad’a yineleme talih vermek ister misiniz? Düşüncelerinizi yorumlar evresinde bizlere iletebilirsiniz.

Silkroad Online Türk firması yönünden satın alındı ve yineleme başlıyor

Evet, başlık doğrudur. O senesinin efsanesi olan oyun Silkroad Online, Türk firması GameGami yönünden hakları satın alındı ve çok yakında “yineleme doğuş” adlandırması ile yayın hayatına başlayacak. Sosyal Medya hesaplarından gerçekleştirdikleri duyurular ile pekçok oyuncuyu heyecanlandıran Silkroad, şuandan merakla bekleniyor.

GameGami kimdir?

Kurucusu Zeyd Kazancı olan 2017 senesinde faaliyetlerine başlayan GameGami, gerçekte şuanda bildiğimiz pekçok oyunun dahi üstlenicisi. Black Desert Online gibi oyunlar kendi bünyelerinde pekçok oyuncuya hizmet veriyor. Portfolyosu epey dayanıklı diyebilirim. Fakat “Türkiye’de kaç şahıs tanıyor?” diyerek soracak olursak pekçok şahıs adını ilk kere duyuyor.

Silkroad Türkiye Gamegami

Gamegami yönünden yayın hakları alınan Silkroad Online Türkiye resmi olarak 6 Kasım 2020’de yayınlandı. Joymax yönünden tasarlanan oyun 2005’den bu yana 250.000.000 oyuncu kitlesi toplamıştır.

İpek Yolu’ndaki maceraya hazır mısın?

Uzak doğunun en ucunda başlayan ve medeniyete uzanan bu yolculukta nefesleri kesecek bir macera sizleri bekliyor. Ticaret, yetenek ve harp yetilerin hiç olmadığı kadar birbirleri ile harmanlanacak ve İpek Yolu’ndaki yazgı çizginde sana eşlik edecek.

Yarım artan hikayenin başlangıcı

Yıllar evvela yazılan harp destanlarını yineleme kaleme almanın tam sırası! Silkroad Online Türkiye sunucularında büyük bir destan sizin kaleminiz ile yazılacak. Özlediğiniz o kutsal yolculuğa beraber çıkmaya var mısın? Üstelik tam dahi eski günlerdeki gibi.