Herkese iyi günler dileriz. Bu yazıda sizlere Silkroad Online oyunundaki “Alchemy Catalyst” itemi nedir, ne elverişli onu anlatacağız.

Silkroad Online oyununun eskisi kadar olmasa dahi günümüzde mühim oyuncusu sahip olunan. Oyun hala oynanıyor ve birtakım ilerlemeler yaşanıyor. Oyundaki gelişmelerden birisi de Alchemy alanındadır. Önceden bir iteme stone basıldığında direkt basılıyordu yanına bir item konulmuyordu. Fakat sonradan uygulanan güncellemeyle stoneler için Alchemy Catalyst itemi getirildi. Şimdi bu Alchemy Catalyst ne elverişli, nereden menfaat onu anlatalım.

Alchemy Catalyst Nedir? Ne İşe Yarıyor?
Silkroad Online’dahi itemlere stone yani taş basarken yanma olasılığı olabiliyor. Yani bir stone bastığınızda bunun basmama olasılığı de olur. İşte Alchemy Catalyst itemi kullanarak stone basma oranını %100 yapabilirsiniz. Yani Alchemy Catalyst itemi yardımıyla bir iteme stone basarsanız bu stone %100 geçer, iteme basılmış olur. Alchemy Catalyst itemi stonenin yanına konulabilen bir alchemy eşyasıdır. Dediğimiz gibi Alchemy Catalyst stone basma oranını %100 yapmayı sağlıyor.

Alchemy Catalyst iteminin resmine üstten bakabilirsiniz. Oyun içinde stallda satılabilen bir itemdir. Ortalama adet fiyatı 500k-2m arasında değişkenlik işaret ediyor. Bazı serverlarda daha elverişli fiyatlı olurken bazılarında pahalıdan satılabiliyor. Ayrıca Alchemy Catalyst oyundaki açıklaması bu şekilde; Alchemy Catalyst, Magic stone/Attribute stone Alchemy başarı oranını %100 yapar. Gördüğünüz gibi dostlar bu item ile Magic ve Attribute stoneleri yüzde yüz oranda başarı ile iteminize ekleyebilirsiniz. Ayrıca Alchemy Catalyst Türkçe olarak “Simya Katalizörü” manasına gelmektedir.

Alchemy Catalyst Nereden Çıkar?
Alchemy Catalyst itemi birtakım vakitlerde oyuna gelen etkinliklerden kazanılabiliyor. Bazı serverlarda şayet Silk ile satın alınabiliyor. Fakat yerden, slotlardan ve canavarlardan Alchemy Catalyst itemi düşmemektedir. Bu itemi elde etmek için diye tanımladığımız gibi etkinlikleri beklemeniz gerekiyor. Veya oynadığınız serverda Silk ile satın alınabiliyorsa oradan çekebilirsiniz. Aynı şekilde yukarda diye tanımladığımız gibi düşük miktarlarda pazarda bulabilir ve satın temin edebilirsiniz. Eğer çok kıymetli bir stone basacaksanız bu itemi de kullanarak stone basma oranını %100 yani mutlak basacak şekilde yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, bu konumda sizlere ISRO’da bulunan Alchemy Catalyst öğesinden bahsedeceğim.

Alchemy catalyst nedir?

Bildiğiniz gibi itemlar üzerinde stone kullanırken patlama/başarısız olma şansı mevcut. Bu öğeyi stone ile birlikte kullandığınızda stone kesinlikle tutuyor, patlamıyor. Mesela, alchemy catalyst kullanmadan stone deniyorum:

Şimdi de alchemy catalyst kullanıyorum.

Alchemy Catalyst nasıl elde edilir?

Bu öğeyi belirli zamanlarda oyuna eklenen etkinliklerden elde edebilirsiniz.