Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda vazife ekranı nasıl açılır, bütün görevlerin bulunduğu bölüm nerededir, klavyeden kısayol ile nasıl açılır onu anlatacağız.

Her çevrimiçi oyunda olduğu gibi Silkroad Online oyununda dahi oyun içi birtakım görevler (quests) mevcuttur. Fakat SRO’da görevler azıcık düzensiz olabiliyor. Çünkü görevlerin alındığı NPC’ler değişik bölgelerde ve haritadan ulaşması zor olabiliyor. İşte bu nedenden oyunda bütün görevlerin bulunduğu bir vazife listesine, vazife penceresine gereksinim vardır. Bu dahi oyun içinde mevcuttur. Tek bir ekrandan bütün görevleri görebilir ve haritada o vazife nereden alınır inceleyebilirsiniz. Şimdi resimler ile birlikte SRO görev penceresi nasıl açılır? Tüm görevlerin bulunduğu bölüm neresidir onu anlatalım.

Silkroad Online Tüm Görevlerin Yer Aldığı Bölüm Nereden Açılır? Haritadan Görevlere Nasıl Bakılır?
1-) Öncelikle dostlar oyun içinde bütün görevlere ulaşmak için klavyeden ‘H‘ harfine basıyoruz. Bu ekranda oyunda alınabilecek bütün görevler yer almakta. Daha açıkçası kendi levelinize kadar açık olan bütün görevleri bu pencerede görebilirsiniz.

2-) H tuşu ile vazife kılavuzunu açtıktan sonra üst menüden “Görev” kısmına girdiğinizde burada bütün haritalarda açılan kendi levelinize kadar açık olan bütün görevleri görebilirsiniz.

3-) Mesela burada yapmadığınız, şimdilik almadığınız görevler ak renkli menfaat. Fakat yaptığınız görevler kara renkte olur. Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi mesela biz Donwhang haritasında yaptığımız ve yapmadığınız görevlere baktık. Aşağıda görüldüğü gibi Hyeongcheon vazifesini yapmamışız. O yüzden o vazife ak renkli oldu.

4-) Yapmadığınız görevin üzerine tıkladığınızda sağ üst tarafta dünya haritası simgesi çıkacak. Buna tıklarsanız vazifiyeti hangi NPC’den temin edebilirsiniz onu görebilirsiniz.

5-) Gördüğünüz gibi harita işaretine tıkladığımızda oyun bize bu vazifiyeti hangi NPC’den alabiliriz onu soru işareti simgesiyle işaret ediyor. Soru işareti bulunan yere gittikçe bu vazifiyeti temin edebilirsiniz.

6-) Görevi aldıktan sonra klavyeden “Q” harfine basın. Burada bütün aldığınız görevlerin listesi çıkacak. Ardından aldığınız görevdeki slotlar, canavarlar haritada nerede yer alır onu öğrenmek için de gene ufak bir harita simgesi çıkacak ona tıklıyoruz.

7-) Küçük dünya simgesine tıkladığımızda aşağıda görüldüğü gibi görevde kesmeniz gereken canavarlar haritada nerelerde yer alır sarı alanda oyun bizlere göstermiş olacak.

Kısacası vazife listesine bu yolla ulaşabiliyoruz ve görevlerimizi yapabiliyoruz. Yani oyundaki bütün görevlere ulaşmak için H harfine basıp Görev bölümüne giriyoruz. Aldığımız bütün görevleri görmek için de Q harfine basıyoruz. Kısacası vazife rehberi bu yolla diyebiliriz.

Bu şekilde oyun içindeki bütün görevlere göz gezdirebilirsiniz. İstediğinizi aktif edip görevleri yapabilir ve tamamlayabilirsiniz. Ödülünüzü de vazifiyeti aldığınız NPC’den temin edebilirsiniz.