Silkroad Avatar Dress, Hat ve Acc Blue Basma (Özellik Ekleme) Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Silkroad Online oyununda Avatar Dress, Avatar Hat ve Avatar Accessory kıyafetlerine nasıl blue basılır, yani nasıl özellik katılır onu anlatacağız. Öncelikle silkle alınabilen Avatar Dress, Hat ve Accessory itemlerine öncedeleri blue eklenmiyordu. Fakat sonradan uygulanan güncellemeyle blue ilave etme özelliği getirildi. Dress’lere (Kıyafetlere) 4 özellik, Hat (Şapka) itemine 2 özellike ve Accessory (Aksesuar) itemine 1 özellik eklenebiliyor. Oyundaki her çeşitli blue avatar dresslere eklenebiliyor. Mesela kasılmak için set dizecekseniz bertaraf oranı, hücum oranı gibi özelliklere vermenizi tavsiye ederiz. Mesela + basma için kullanacaksanız dress kıyafetlere 4 luck ekleyebilirsiniz. Bu şekilde pek çok blue basılıyor. Şimdi nereden ve nasıl yapıldığını öğrenelim.

SRO Avatar Kıyafetlere Blue Basma Nereden Yapılır?
1-) Öncelikle oyunda Avatar kıyafetlere Demirci’den yani silah satıcısından blue basabiliyoruz. Bu bakımdan avatar dress, hat yahut acc’ye blue ilave etmek istiyorsak Jangan, Dw, Hotan ve benzeri. haritalardaki demirciye gitmemiz gerekiyor. Demirci’nin görüntüsü alttaki gibidir.

2-) Demirci’ye girdikten sonra 2. sırada “Kostümüne özellik ilave etme” opsiyonu çıkacak ona tıklıyoruz. Bu metnin İngilizce’si “Grant magic option on avatar item” demektir. Yani oyunu İngilizce oynuyorsanız bu yazıya tıklayınız.

3-) Sonrasında karşımıza alttaki gibi bir pencere gelecek. Buraya envanterdeki avatar kıyafetinizi sürükleyin. Sonrasında hangi blue ilave etmek istiyorsanız ona tıklayın ve “Confirm” yani “Onayla” düğmesine basın.

4-) Bu şekilde Avatar giysi, şapka ve aksesuarlarınıza blue yani özellik ekleyebilirsiniz. Ek olarak şunu belirtelim eklenen bluelar daha sonradan silinemiyor. Bu bakımdan adamakıllı düşünüp taşınıp ona göre ilave etme yapın. Yani kendiniz için en iyi blue hangisiyse onu seçiniz. Dediğimiz gibi sonradan silinme olmuyor. Bu bakımdan oyunda bluesiz avatarlar daha pahalıya satılmaktadır. Çünkü bluesizlere kendi dilediğiniz blueyi ekleyebilirsiniz. Ama blueli olanlar azıcık daha düşük fiyata satılır. Özellikle çok kötü blueye sahip avatar dressler nerdeyse ederinin yarı fiyatına ancak masraf. Bu bakımdan alaka göstermek lazım.

Ayrıca;

  • Avatar Dress max = 4 blue katılır.
  • Avatar Hat max = 2 blue katılır.
  • Avatar Accessory max = 1 blue katılır.

Bu şekilde oyun içinde avatar elbiselere blue ekleyebiliyoruz.